.
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Welcome, Guest. Please login or register.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Promo-link / Odp: ChemTable Soft Organizer v7.10 za FREE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fiodor99 dnia Dzisiaj o 18:37 »
Soft Organizer 7.10 za Free

You are not allowed to view links. Register or Login
2
Freestyle / Odp: Ekscytujące - zdjęcia, filmiki, gify
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fiodor99 dnia Dzisiaj o 17:07 »

źr. twitter
3
Promo-link / Bitwar Data Recovery free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majetox dnia Dzisiaj o 11:08 »
Bitwar Data Recovery 6.3.5 - free

Bitwar Data Recovery Software odzyskuje dokumenty, zdjęcia, wideo, muzykę i archiwa z kart SD, kart pamięci, komputera, dysku twardego, aparatu fotograficznego, napędu USB, kosza itp.
Wyszukuje dane utracone przez przypadek, ze względu na formatowanie partycji i inne typowe scenariusze.

Licencja na 6 miesięcy, oferta aktualna 23 godziny:

You are not allowed to view links. Register or Login

4
Promo-link / Odp: Backup4all Lite 5 za free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majetox dnia Dzisiaj o 09:34 »
Backup4all Standard 6.6.396 [for PC] - free

Licencja dożywotnia, oferta do 29.04:

You are not allowed to view links. Register or Login
5
Promo-link / Odp: WinX HD Video Converter Deluxe for WIN and MAC za free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majetox dnia Dzisiaj o 09:11 »
WinX HD Video Converter Deluxe 5.12.1

Promo obowiązuje do 14  maja:


You are not allowed to view links. Register or Login
6
Promo-link / Odp: Sticky Password Premium za free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majetox dnia Dzisiaj o 09:07 »
Sticky Password Premium 8.1.0.110 - free

Promo24 godziny:

You are not allowed to view links. Register or Login
7
Freestyle / Zawody przyszłości - Jaki wybrać zawód?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Expositorius dnia 25 Kwiecień, 2018, 22:19 »
Jaki wybrać zawód? Kto w przyszłości będzie najlepiej zarabiać?

Obserwujemy wielkie zmiany w naszym życiu w XXI wieku. Powstają nowe zawody i nowe miejsca pracy a inne przestają istnieć. Jaki zawód mają wybrać młodzi ludzie? Jakie maja perspektywy? Próbą odpowiedzi na te pytania będą poniższe filmy..

Kto w przyszłości będzie dobrze zarabiać, a kogo mogą zastąpić roboty?Prezentacja zawodów przyszłościZawody w przyszłości  W Polsce a ich szanse na rynku EuropejskimPo obejrzeniu prezentacji w filmach zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat.
8
Zagrożenia z sieci (Threats from the Internet) / Czy warto korzystać z usługi blokującej wyskakujące reklamy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fiodor99 dnia 25 Kwiecień, 2018, 18:32 »
Czy warto korzystać z usługi blokującej wyskakujące reklamy?

Cytuj
Odpowiedź brzmi: tak. Przedstawiamy trzy dobre argumenty, które za tym przemawiają, oraz cztery kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Istnieją blokady reklam na każdą platformę — komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony. Jednak czy to oprogramowanie jest warte zachodu? Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista. Chęć pozbycia się irytujących i rozpraszających reklam, które przeszkadzają nam korzystać z Internetu, wydaje się naturalna. W końcu przeskakujemy bloki reklamowe w TV, wyrzucamy ulotki, które dostajemy wraz z pocztą i kasujemy spam ze skrzynek e-mail

Blokady reklam rzeczywiście mogą powodować nieco zamieszania, ale da się uniknąć pułapek i korzystać z zalet takiego rozwiązania. Potrzeba jedynie odrobiny wiedzy, której dostarczy ten artykuł. Na początek wyjaśnijmy, dlaczego warto zaopatrzyć się w blokadę reklam.

Bezpieczniejsze przeglądanie.
Reklamy bywają nie tylko irytujące i mało estetyczne — mogą też powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa. Cyberprzestępcy opracowali technikę malvertisingu polegającą na wykorzystaniu sieci reklamowych do umieszczania w popularnych witrynach internetowych cyfrowych reklam, w których ukryte zostało złośliwe oprogramowanie. W niektórych przypadkach system może zostać zainfekowany, nawet jeśli użytkownik nie kliknie reklamy — wystarcza samo wyświetlenie strony. Blokując takie reklamy, można oszczędzić sobie mnóstwa zmartwień.

Bardziej czytelne strony.
To zaleta, o której nie sposób zapomnieć. Widok przejrzystych i przyjaznych stron potrafi wręcz uszczęśliwić. Dla niektórych już to może być wystarczającym powodem, by sięgnąć po blokadę reklam!

Szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość
Reklamy pochłaniają duże ilości danych. W niektórych witrynach z wiadomościami reklamy odpowiadają wręcz za połowę przesyłanych informacji! Z tego właśnie powodu może się czasem wydawać, że wyświetlenie strony trwa wyjątkowo długo. Mniejsza ilość danych oznacza szybsze wczytywanie stron — według niektórych źródeł nawet o 40%. Inni twierdzą, że można uzyskać nawet czterokrotne przyspieszenie. Bardzo podnosi to komfort przeglądania stron — podobnie jak zwiększenie czytelności. Widzisz tylko to, co chcesz zobaczyć, a strona ładuje się dużo szybciej.

Omówiliśmy zalety korzystania z blokad reklam. Czy są jakieś wady? Przede wszystkim blokada blokadzie nierówna. Oto kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę.

Część firm płaci producentom blokad, aby ich reklamy NIE BYŁY blokowane. Przykładem może być rozbudowany dodatek Adblock Plus, który nie blokuje pewnych typów reklam i niektórych sieci reklamowych. Zanim zainstalujesz blokadę reklam, sprawdź, czy daje ona rzeczywistą ochronę przed wszystkimi reklamami.
Innym problemem może być blokowanie ważnej zawartości, która nie jest reklamą, w tym koszyków w sklepach internetowych lub systemów rezerwacji biletów lotniczych. W takich przypadkach może pomóc wpisanie wybranych witryn na „białą listę”, czyli umieszczenie ich w spisie bezpiecznych witryn, które nie mają być blokowane.
Na koniec ostrzeżenie: część programów do blokowania reklam śledzi użytkowników i monitoruje ich zachowania. Zebrane w ten sposób dane są potem sprzedawane innym firmom. Tego problemu także można uniknąć, zapoznając się przed instalacją z odpowiednimi informacjami.
Ostatnia uwaga, technicznie rzecz biorąc, nie jest ostrzeżeniem, ale na pewno warto ją przemyśleć. Na większość stron internetowych można wejść za darmo, ale w praktyce oznacza to, że koszty ich utrzymania są pokrywane dzięki wyświetlanym na niej reklamom. Rodzi to dylemat natury etycznej — jeśli zablokujesz reklamy, część witryn straci swoje źródło dochodów. Dlatego warto wciągnąć na białą listę zaufane witryny, które lubisz i regularnie odwiedzasz, aby mogły nadal działać i dostarczać Ci ulubionych treści. (Uwaga: Część witryn zmusza użytkownika do dopisania ich do białej listy — jest to warunek uzyskania dostępu do witryny).
Podsumowując, zalecamy używanie blokady reklam (na przykład tej w programie Avast Secure Browser), ale jednocześnie zachęcamy do korzystania z inteligentnej białej listy i wpisywania na nią starannie wybranych witryn, które są wartościowe i godne zaufania. W ten sposób można uprzyjemnić sobie przeglądanie Internetu bez pozbawiania regularnie odwiedzanych stron źródła finansowania
.
źr. You are not allowed to view links. Register or Login
Szczerzę przyznam, że nie wyobrażam sobie użytkowania internetu bez blokera reklam. Sam polecam znakomity program Adguard, będący samodzielną aplikacją, oczywiście niezwykle skuteczną i lekką zarazem. Prywatność  :yyyyyyy1: a cóż to jest  :2zlosc:
9
Promo-link / Odp: novaPDF Lite 8 za free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fiodor99 dnia 25 Kwiecień, 2018, 18:26 »
novaPDF Lite 9 za FreeYou are not allowed to view links. Register or Login
10
Promo-link / Odp: Bitdefender Total Security 2018 za free
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fiodor99 dnia 25 Kwiecień, 2018, 18:25 »
Bitdefender Total Security 2018 Free 90 Days (za darmo na 90 dni)You are not allowed to view links. Register or Login
Strony: [1] 2 3 ... 10